Rimtas William Styron romanas Sofi pasirinkimas

Anotacija: „Sofi pasirinkimas“ – didžiausias ir įspūdingiausias W. Styrono romanas. Beprotiškos įtampos sklidinas pasakojimas nukelia į prieškario Lenkiją, Antrojo pasaulinio karo metų Krokuvą ir Varšuvą, Osvencimą, kuriame knygos herojė Sofi pereina visą žemiškąjį pragarą, pradedant lemtinguoju pasirinkimu – baisiąja jos paslaptimi. Išlikusi gyva, kankinama kaltės, 1947 m. Sofi atsiduria Niujorke, čia sutinka savo gelbėtoją ir piktąjį demoną Nataną. Jų liguistą, beviltišką meilę iki pat atomazgos stebi ir aprašo bičiulis Stingas, pradedantysis rašytojas, jaunatviškai įsimylėjęs Sofi. 

Rašytojas talentingai susieja subtilią psichologinę individo dramą su pasaulio tragizmu ir dar kartą įrodo, jog ,„absoliutus blogis yra neišnaikinamas“. Knygos įtaigumą sustiprina tai, jog autorius pažinojo Sofi prototipą. Beje, 1980 m. Lenkijoje romanas uždraustas. 

 Rimta ir labai gera knyga priverčianti susimąstyti. Šiltas, graudus, įstabus, skausmingas, liūdnas ir truputi pamišėliškas pasakojimas apie jausmus ir tarpusavio santykius. Šios knygos dėka turėjau galimybę susipažinti su dar vienu sudėtingai skausmingu santykių modeliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.