Linksmas Stephen Clarke romanas Vieneri metai mėšle

Anotacija:Visiems gerai žinoma sena anglų ir prancūzų tautų “draugystė” romane Vieneri metai mėšle pateikiama šiuolaikinio jauno brito akimis. Tai romanas apie linksmus jauno anglų verslininko Paulio Vesto, siekiančio pritapti Paryžiuje, nuotykius. Taip pat ir apie sunkumus, jo patirtus bandant Prancūzijos sostinėje sukurti ir atidaryti angliškų arbatinių tinklą.

“Mėšlas” romane ir metaforiškas, ir realus. Šunys Paryžiaus gatvėse jo “prikrauna” po 15 tonų kasmet ir apie 650 paslydusių ir susižeidusių žmonių atsiduria ligoninėje, tad šmaikštūs patarimai, kaip to išvengti, tikrai vertingi. Ne mažiau naudingi ir pamokymai, kaip bendrauti su prancūzų biurokratija, susitarti su paniurusiu Paryžiaus padavėju, ištverti prancūzų susitikimus ar iškęsti streiką – savitą prancūzų sporto formą.

Perskaičiau per vieną tinginišką šeštadienį, nepasakyčiau, kad visa knyga vien anekdotai, bet laiks nuo laiko kvatojau garsiai, bajerius pavadinčiau neatpasakojamais.: t.y. perskaičiau ir pamiršau, bet skaitydama laiką praleidau tikrai maloniai ir linkmai.

P.S.  Mano nuomone, antrai daliai pavadinimu Tikras Mėšlas, autoriui pritrūko tų šmaikščiai  smagių situacijų, kurių pirmoje dalyje Vieneri metai mėšle buvo apsčiai.

One Reply to “Linksmas Stephen Clarke romanas Vieneri metai mėšle”

  1. O as skaitau (vis dar nuo vasario menesio … bet knyga tikrai idomi) Peter Mayle “Metai Provanse”. Cia gvildenama ta pati britu ir prancuzu skirtumu tema. Jumoras paperka. Juokiuosi viena skaniai ir kas svarbiausia… garsiai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.